AktualityVideo

7. 12. 2017

Dnes jsme měli možnost s dětmi z MŠ speciální vyzkoušet MOTREN, léčebný pohybový přístroj, který je poháněn elektromotorem, umožňuje pasivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby je vybaven mnoha programy, funkcemi a vyhodnocením cvičení.

7. 12. 2017

Dnes se k nám ke 4.D opět připojila rehabilitační třída p. uč. Vlkové a babičkám a dědečkům připravila perníčky. My středoškoláci jsem jim pomohli se zdobením a stačili jsme i vyrobit zimní sněhuláky. Byla to hezká práce.

6. 12. 2017

V MŠ speciální pokračuje canisterapie. Bernský salašnický pes Indy přichází do školky pravidelně každé druhé pondělí a děti se na něj vždy moc těší. Učí se dávat Indymu povely, pečují o jeho srst nebo s ním jen tak leží na dece a vnímají jeho dech, tlukot srdíčka, hebkou srst, vlhký čumáček...

5. 12. 2017

Úterní odpoledne byla velká třída školky zaplněná do posledního místečka. Co se dělo? Děti měly vánoční besídku. Rodiče jsme překvapili dárkem z keramické hlíny a přáníčkem. Společně s rodiči si děti vyrobily lucerničku a ochutnaly první vánoční cukroví. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

5. 12. 2017

Mikuláš, čerti i andělé dnes již tradičně přišli za našimi žáky do kolínských lázní. Opět to bylo kouzelné dopoledne, které si děti i učitelé nádherně užili. Děkujeme všem, kteří pro nás celé dopoledne zorganizovali a vy se podívejte alespoň na fotografie :-).

4. 12. 2017

Je tu Advent, blíží se nejkrásnější svátky v roce a začíná velké těšení...Aby nám čekání na Ježíška utíkalo rychleji, děti z MŠ speciální si společně ozdobily vánoční stromeček. Pouštíme si u něj koledy a užíváme si vánoční pohodu s kamarády :-)

4. 12. 2017

Pohodové dopoledne dnes zařídil pan myslivec Navrátil z Mysliveckého spolku Ovčáry pro naše nejlepší sběrače kaštanů a žaludů. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nás to neodradilo. Projeli jsme se řepařskou drážkou, viděli vycpaná zvířátka i živého pejska. Snědli jsme pečené buřty a cestou potkali i dva čerty, ale byli moc hodní, tak jsme se ani trochu nebáli.

4. 12. 2017

3.C se byla podívat na stromeček na náměstí. Prošli jsme si trh a náměstí a kochali jsme se vánoční výzdobou Kolína.

1. 12. 2017

Iva má narozeniny :) aneb jak umí být 4.A hodná. Krásný den s krásnou oslavou. Milá Ivo, všechno nejlepší :).

1. 12. 2017

Ve středu 29.11. spojily společné síly třídy středoškoláků, 3.D a 4.D, aby společně upekly 4 druhy cukroví do páteční KAVÁRNY, vyrobily ozdoby na stromeček a uvařily si bramborovou polévku. Den se velmi vydařil a všem se spolupráce líbila.

30. 11. 2017

Andělé ze 4.A si vyrobili anděly. :) Přijďte zítra na jarmark a uvidíte.

30. 11. 2017

Děti ve zdravotnickém zařízení Kolín se dnes s velkým zápalem pustily do výroby adventních kalendářů. Za stavební základ nám posloužily prázdné krabičky od čaje, dále vánoční papír, stužky a lepidlo. Teď už chybí jenom nějaké drobnosti dovnitř!

30. 11. 2017

Žáci 6.C se už pilně připravují na Vánoce. Jelikož se nám blíží besídka pro rodiče, chtěli jsme pro ně připravit něco dobrého - a co jiného v tomto čase, než vánoční cukroví. Celá třída nám krásně provoněla vanilkovými rohlíčky a lineckým. Snad to nesníme všechno ještě dřív, než dáme ochutnat i ostatním. :-D

30. 11. 2017

Dnes proběhl miniturnaj ve vybíjené , kterého se zúčastnily třídy 4.A a 5.A. Děti hra nadchla, hrály s velkou radostí a i když vítěz byl jenom jeden, poražené družstvo odcházelo s úsměvem na tváři.

29. 11. 2017

Tak už se žáci speciální školy také dočkali - konečně jim začalo tolik milované plavání. Tento rok je navíc doplnili i žáci 2. třídy základní školy. Děti předvedly, že za prázdniny nic nezapomněly a vodní skotačení si náležitě užívají. Velký dík patří celému týmu Vodního světa Kolín. Foto

28. 11. 2017

Naši sportovci nezahálí ani v předvánočním čase. Přijali jsme pozvání na turnaj v přehazované do Českého Brodu, které se bude konat 14. 12. 2017. Uspořádali jsme školní kolo, kterého se zúčastnili žáci druhého stupně. Nejlepší žáci budou naší školu na turnaji reprezentovat. Budeme jim držet palce.

27. 11. 2017

Třída 5.A Vás za celou školu a SPMP Kolín srdečně zve na tradiční VÁNOČNÍ JARMARK, který se bude konat v pátek 1.12. 2017 od 7:30 do 15:30 hod. Nově Vás letos pozveme do VÁNOČNÍ KAVÁRNY, kde se o Vás postarají naši středoškoláci. Přijďte se k nám adventně naladit, nakoupit výzdobu či drobné dárky pro přátele. Podpoříte tak další činnost a rozvoj našich dětí.

27. 11. 2017

Vánoce se pomalu, ale jistě, blíží, a tak se děti z MŠ speciální pustily do pečení cukroví. Válely těsto, vykrajovaly perníčky a linecké. Příští týden ještě naše dobroty ozdobíme a budeme mít připravené pohoštění na vánoční besídku :-)

24. 11. 2017

Speciální družinka se věnuje i výtvarné výchově. Při povídání o lese, co v lese roste se děti snaží namalovat houby. Podívejte, jak se jim to povedlo!

23. 11. 2017

Naši středoškoláci v malých laskavostech pokračují. Pomáhali při praxi klientům domova pro seniory ve výrobě přáníček. Práce se všem líbila a při práci se i zpívalo.