AktualityVideo

22. 10. 2018

Geometrické tvary, tak to byl dneska úkol prvňáčků z 8.C, vystřihnout, vybarvit, sestavit a nalepit jablíčko na modrý podklad. Předcházelo tomu velké opakování, ale děti to zvládly na jedničku. Jen sami posuďte.

18. 10. 2018

Dnes byla 3.D poprvé na praxi v obchodním centru Tesco. Velmi hezky nás tam přivítali, řekli jsme si pravidla, co smíme a nesmíme, na co si máme dávat pozor a poté nás provedli celým centrem - viděli jsme sklady, prodejnu, jídelnu, výkladový prostor. Velmi se nám to líbilo a těšíme se na samotnou praxi.

18. 10. 2018

Včera si 3.D o přípravě pokrmů krom jiného uvařila vynikající vitamínovou bombu - zelnou polévku. Byla skvělá. Děkujeme Andrejce za skvělý recept.

18. 10. 2018

Povídání o zvířatech a podzimu je ve 2.C každodenní záležitostí. Dnes jsme si četli říkanku o vráně a kominíkovi. Jaké bylo překvapení, když se ve třídě objevil opravdový vycpaný havran.

17. 10. 2018

Žáci 6.A se s velkým úsilím pustili do práce v keramické dílně. Zopakovali jsme si zásady bezpečnosti a s chutí jsme se pustili do vykrajování různých stromečků, vloček, hvězdiček apod. Příště už nás čekají jen barevné glazury a na Vánoční jarmark budeme včas připraveni!

17. 10. 2018

I v tomto roce se rozjelo zdravotní cvičení žáků, kteří mají problémy se svou tělesnou schránkou. Z řad rodičů je o kompenzační a vyrovnávací cvičení zájem. Není také divu, neboť výsledky jsou na našich žácích znát.

15. 10. 2018

Děti z MŠ speciální využily slunečného podzimního počasí a na školním dvoře si vyzkoušely jízdu na koloběžkách. Snažili jsme se přitom dodržovat pravidla silničního provozu - jezdit ve vyznačeném pruhu, pouštět chodce na přechodu a dokonce jsme zvládli i pár překážek. Děkujeme panu učiteli Ješetovi za pomoc :-)

15. 10. 2018

Ve 2.C pokračoval zájem o ježky i v hodině pracovního vyučování. Za pomoci Magdy a Mirka kluci vyrobili ježčí rodinu. Moc se jim to povedlo.

15. 10. 2018

Ve 2.C jsme si v řečové výchově povídali o podzimu, jak se na zimu připravuje příroda, zvířata a hlavně ježek. Ježka jsme si půjčili z kabinetu a pořádně si ho prohlédli.

12. 10. 2018

V MŠ speciální jsme opět přivítali Indyho. Indy je canisterapeutický pes a se slečnou Martinou nás budou navštěvovat každých 14 dní. Kontakt s Indym, polohování, ale i třeba jen společně strávený čas se psím kamarádem je pro děti přínosem a přináší jim radost a potěšení :-)

12. 10. 2018

Druhá skupina také navštívila Borky a přednášku lesníků. Jejich vyprávění bylo poutavé, děti bavilo a dozvěděly se mnoho nových informací. Pro děti byly připraveny zábavné hry a krásná procházka podzimní přírodou. Den v lese jsme si všichni pěkně užili.

12. 10. 2018

Dnes jsme prožili krásné dopoledne ve společnosti myslivců v Borkách. Přálo nám počasí, myslivci nás naučili plno her, které můžeme hrát nejen v lese, ale seznámili nás i s prací myslivců a lesníků.

12. 10. 2018

Poprvé jsme včera navštívili babičky a dědečky. Všichni jsme se na sebe těšili a užili jsme si hezké dopoledne při práci na podzimním stromu. Těšíme se na další setkání.

12. 10. 2018

"HALÓ, HALÓ VŠECHNO SEM...." jsou slova písně o cirkusu, která inspirovala 1.A k vytvoření tohoto veledíla. Jménem SPMP vás prvňáci srdečně zvou k účasti na celorepublikové přehlídce výtvarných prací osob s MP RADOST 24. Práce zasílejte na adresu školy do konce října. Vernisáž proběhne v MSD Kolín 8. listopadu.

12. 10. 2018

Indy, to je jméno canisterapeutického pejska, který chodí za našimi dětmi do školy. Dnes ho poprvé navštívily i děti z 8.C. Pomazlily se, pohladily, učesaly a daly i piškotek. Děti ho znaly ze školky a proto se vůbec nebály. Těšíme se na další návštěvu.

11. 10. 2018

Kluci z 2.C dnes vařili bramborovou kaši a krůtí řízky. I když nám práce zabrala mnoho času, výsledek stál za to. Dobrou chuť.

11. 10. 2018

Žáci prvního stupně trochu rozvířili poklidné podzimní dopoledne na sídlišti U Jána. Učitelé A. Bínová a F. Malina pro ně uspořádali koloběžkyádu. Vítězové si odnesli cenné kovy, ale nikdo nezůstal neoceněn. Všechny děti byly úžasné, každý byl obdarován "štěstíčkem", které připravili kamarádi ze 4.A s paní učitelkou E. Nezavdalovou.

9. 10. 2018

Speciální třída prvňáčků z 8.C poprvé navštívila školní kuchyň a zkoušela si práci v ní. Naší první dobrůtkou byly tousty se šunkou a sýrem. Moc se nám to povedlo a hlavně to výborně chutnalo. Už se těšíme na příští vaření.

8. 10. 2018

Děti z MŠ speciální si užily slunečné podzimní dopoledne. Vydaly se na kopec Viničák pouštět draky. I když vítr příliš nefoukal a drakům se na oblohu moc nechtělo, nakonec se nechali přemluvit a vzlétli :-) A dětem se po dlouhé procházce krásně spalo.

2. 10. 2018

Hudební pořad plný veselých písniček Pavla Nováka si děti z MŠ speciální užily. V zaplněném Městském společenském domě v Kolíně si zazpívaly i zatancovaly. Děkujeme panu Hejdukovi za pozvání :-)