border

Aktuality

aktuality BOx
aktuality

8. 6. 2018

Z dětí z MŠ speciální se po roce opět stali námořníci a pod velením kapitána Pavla obepluli Kmochův ostrov. Pozorovali jsme divoké kachny a jejich mláďata, rozkvetlé stulíky, ale také ostatní plavidla na řece Labi. Byl to nevšední zážitek. Děkujeme pane kapitáne :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

1. 6. 2018

Dětský den proběhl tentokrát ve Western stylu. Na připravených stanovištích děti z MŠ speciální plnily různé úkoly, mohly si vyzkoušet, jaké je to být zavřený v cele nebo si např. podojit krávu. Pro tuto příležitost jsme si vyrobili klobouky a šátky. Na závěr jsme se občerstvili sladkým melounem. Děkujeme Radce Kukralové a skautíkům z Kutné Hory :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

28. 5. 2018

Také děti z MŠ speciální se vypravily na školní výlet. A pozvaly na něj rodiče a sourozence. Cíl byl jasný - ZOO Jihlava. Viděli jsme spoustu zvířat a absolvovali interaktivní program, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a mohli jsme si sáhnout na několik opravdových zvířat. Počasí bylo nádherné, na výlet máme všichni krásné vzpomínky :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

17. 5. 2018

Dnes děti z MŠ speciální navštívily Domov důchodců v Kolíně. Babičkám a dědečkům jsme přednesli básničky, zazpívali písničky a zatancovali. Odměnou nám byl velký potlesk a radost, kterou jsme jim udělali :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

3. 5. 2018

V MŠ speciální dnes proběhla besídka pro rodiče. Součástí programu byla ukázka práce s dětmi na ZŠ, kterou si připravila paní učitelka Lada a také tvořivá dílnička, kde děti spolu s rodiči vyráběly motýlky. Společné setkání jsme si užili a těšíme se na další, které bude již brzy na školním výletě :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

30. 4. 2018

Oslavou čarodějnic děti z MŠ speciální už definitivně vyhnaly zimu a užily si dopoledne plné soutěží na školní zahradě. Za přípravu programu a provázení děkujeme středoškolákům. A za pomoc při opékání vuřtíků panu školníkovi :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

17. 4. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily výstavu o životním prostředí v MKD Kolín. Nejvíce nás, tak jako každý rok, zaujala expozice živých hospodářských zvířat. Ale ani v poznávání ryb, volně žijící lesní zvěře nebo třeba stromů jsme nezůstali pozadu. A vidět netopýra úplně zblízka, to se také každému nestane :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

10. 4. 2018

Dnešní slunečné dopoledne strávily děti z MŠ u hasičů na stanici v Kolíně. Prohlédli jsme si hasičské auto,seděli jsme i na místě řidiče a poslechli jsme si, kde všude hasiči pomáhají. Největší radost nám ovšem udělalo opravdové hasení. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stříkat opravdovou hasičskou stříkačkou. A to, že jsme byli i trošku mokří nám vůbec nevadilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 4. 2018

Z dětí z MŠ speciální se dnešní dopoledne stali řidiči a vůbec nevadilo, že to bylo pouze na dopravním hřišti. Jízdu na motokárách pojaly děti jako profesionálové a snažily se dodržovat dopravní předpisy. Jezdily vpravo, respektovaly dopravní značky a pouštěly chodce na přechodu.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

16. 3. 2018

Děti z MŠ speciální se podívaly do Městské knihovny Kolín. Spousta dětských knížek a leporel přímo lákala k jejich prohlížení. A tak děti vybíraly i prohlížely a paní učitelky jim rády předčítaly ze zvolených knih. Dětem se v knihovně moc líbilo. Čas strávený u knížek rychle utekl a nám se odtud ani nechtělo. Už teď se těšíme na další návštěvu :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 3. 2018

Každý čtvrtek si děti z MŠ speciální užívají vodní hrátky ve Vodním světě Kolín. Pod vedením šikovných instruktorů hodiny hravě zvládají. Někteří se s vodou začínají kamarádit, jiní se už potápí a někdo dokonce ovládá předplavecké dovednosti. Plavání nás prostě baví :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

6. 3. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily dětské centrum Rimava, kde mohly využít mnoho herních prvků jako např. labyrint s překážkami, skluzavkou, vyhlídkou nebo třeba ohrádku s barevnými míčky. Děkujeme za pozvání a vstřícný přístup paní Romaně Finkové z Domu dětí a mládeže v Kolíně. Moc se nám u vás líbilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

20. 2. 2018

Dnes přišla do školky beruška, želva Ninja, kovboj, mušketýr, princezna, zajíček, pirát a řada dalších postaviček...a nedivte se - byl přeci karneval :-) Tančilo se, soutěžilo a také jsme se byli ukázat velkým školákům. Děkujeme rodičům za obstarání nápaditých masek a všem dětem a učitelkám za prima den :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

14. 12. 2017

Dnes čekalo děti z MŠ speciální jejich poslední plavání v tomto kalendářním roce. Moc jsme si poslední lekci před Vánoci užili a dostali jsme také mokré vysvědčení, se kterým jsme se poté mohli pochlubit rodičům. Tímto děkujeme všem zaměstnancům Vodního světa v Kolíně, kteří se o nás starali a měli s námi velkou trpělivost. Budeme se těšit opět v lednu. :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

13. 12. 2017

Dnes děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem „České vánoce Josefa Lady”. Byl to vánoční příběh, ve kterém zaznělo mnoho koled, shlédli jsme řadu krásných kulis a tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

7. 12. 2017

Dnes jsme měli možnost s dětmi z MŠ speciální vyzkoušet MOTREN, léčebný pohybový přístroj, který je poháněn elektromotorem, umožňuje pasivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby je vybaven mnoha programy, funkcemi a vyhodnocením cvičení.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

6. 12. 2017

V MŠ speciální pokračuje canisterapie. Bernský salašnický pes Indy přichází do školky pravidelně každé druhé pondělí a děti se na něj vždy moc těší. Učí se dávat Indymu povely, pečují o jeho srst nebo s ním jen tak leží na dece a vnímají jeho dech, tlukot srdíčka, hebkou srst, vlhký čumáček...
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 12. 2017

Úterní odpoledne byla velká třída školky zaplněná do posledního místečka. Co se dělo? Děti měly vánoční besídku. Rodiče jsme překvapili dárkem z keramické hlíny a přáníčkem. Společně s rodiči si děti vyrobily lucerničku a ochutnaly první vánoční cukroví. Bylo to příjemně strávené odpoledne.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 12. 2017

Je tu Advent, blíží se nejkrásnější svátky v roce a začíná velké těšení...Aby nám čekání na Ježíška utíkalo rychleji, děti z MŠ speciální si společně ozdobily vánoční stromeček. Pouštíme si u něj koledy a užíváme si vánoční pohodu s kamarády :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

27. 11. 2017

Vánoce se pomalu, ale jistě, blíží, a tak se děti z MŠ speciální pustily do pečení cukroví. Válely těsto, vykrajovaly perníčky a linecké. Příští týden ještě naše dobroty ozdobíme a budeme mít připravené pohoštění na vánoční besídku :-)
boxBottom