14. 5. 2019

Srdečně Vás zveme k zápisu do MŠ, který proběhne v úterý 14.5. od 13. do 16. hodiny. Informace k zápisu.

30. 4. 2019

Také děti z MŠ speciální slavily den čarodějnic. Nezalekli jsme se počasí a vyrazili jsme na čarodějnický pochod v kloboucích a maskách. Zvládli jsme nejen opékání vuřtíků v přírodě, ale také soutěže a hry. Nakonec nám i svítilo sluníčko a celé čarodějnické dopoledne jsme si pěkně užili :-)

17. 4. 2019

Také v MŠ jsme si připomněli tradici Velikonoc a seznamovali jsme se s lidovými zvyky. Ukázali jsme si opravdovou pomlázku, na kterou jsme vázali mašle, naučili jsme se koledy a malovali vajíčka. Rodičům jsme namalovali krásné velikonoční přání.

16. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily kolínské hasiče. Prohlédli jsme si celou stanici, svezli jsme se v opravdovém hasičském voze a stříkali jsme stříkačkou. Bylo to super dopoledne plné zážitků. Moc děkujeme všem úžasným hasičům a paní Mgr. Krutské za ochotu a skvělý přístup k dětem. Rádi za rok zase přijdeme :-)

9. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily divadelní představení Kubula a Kuba kubikula v kolínském divadle. S postavami z pohádky a příběhy jsme se seznámili už ve školce. Se zaujetím jsme potom sledovali osudy medvídka Kubuly a medvědáře Kuby kubikuly. Byli jsme vzornými diváky, kteří vědí, jak se mají v divadle chovat.

18. 3. 2019

Ve školce už se těšíme se na jaro. Na to, až se nebudeme muset teple oblékat, až vysvitne sluníčko a my konečně vyrazíme na dětské hřiště. Abychom si to čekání na jaro zkrátili, zasázeli jsme si do truhlíku před školku petrklíče :-)

15. 3. 2019

Březen je měsícem knihy, a proto děti z MŠ speciální navštívily Městskou knihovnu v Kolíně. Povídali jsme si s paní knihovnicí o tom, jaké knihy známe a kdo nám doma čte. Poznávali jsme postavy z pohádek a také jsme malovali obrázky. Paní knihovnice nám ukázala i tajné chodby a sklepení, které hlídal pohádkový drak :-)

8. 2. 2019

Páteční dopoledne se ve školce neslo v duchu karnevalového veselí. Děti v maskách tancovaly, soutěžily nebo skákaly na trampolíně. Kamarádi, kteří byli nemocní, si karnevalové veselí užijí na společném karnevale se školáky :-)

28. 1. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédly příběh známých pohádkových postaviček Pata a Mata. Oba kutilové se vydali na cestu různými dopravními prostředky a užili si přitom spoustu dobrodružství. Dětem se představení velmi líbilo, oba herecké protagonisty odměnily velkým potleskem.

15. 1. 2019

Ve školce si tento týden povídáme o ptactvu a zvířatech v zimě. Už víme, že někteří ptáci odlétají na zimu do teplých krajin a jiní u nás zůstávají. A v Kolíně na řece Labi jsme si prohlédli labutě a kachny, kterým jsme zároveň přinesli něco do zobáčku :-)

20. 12. 2018

Ježíšek v MŠ speciální byl štědrý a dětem udělal velkou radost. Děkujeme všem rodičům za spolupráci, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a spoustu splněných přání :-)

11. 12. 2018

Dnes byl v MŠ speciální slavnostní den. Hezky jsme se oblékli, přichystali cukroví a kávu a čekali na své rodiny, které se přišly podívat na naši vánoční besídku. Snažili jsme se moc a byli jsme odměněni velkým potleskem. V závěru odpoledne jsme s rodiči společně tvořili, povídali si a hráli u vánočního stromečku :-)

6. 12. 2018

Protože se blíží vánoční besídka pro rodiče, ve speciální školce nezahálíme. Poctivě zkoušíme pásmo básniček a říkanek, vyrábíme přání a dárečky, ale také připravujeme pohoštění. Dnes jsme slepovali linecké cukroví, které jsme napekli minulý týden.

5. 12. 2018

Také děti ze speciální školičky navštívil Mikuláš se svou družinou - čerty a andělem. Děti si pro ně připravily básničky, a protože slíbily, že budou hodné, Mikuláš jim nadělil spoustu dárků. Děkujeme za milou návštěvu a nadílku.

3. 12. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédli představení Čertův švagr. Pohádka plná veselých písniček se dětem líbila a inspirovala je k malování čertovských obrázků :-)

27. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální opět po delší době navštívily dětské centrum Rimava. Užili jsme si hodinku dovádění na nejrůznějších atrakcích. Nejvíce se nám líbil tobogán a klouzačky. Děkujeme za pozvání, po Vánocích rádi přijdeme znovu na návštěvu :-)

26. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální začaly s vánoční přípravou a pustily se do pečení cukroví ve školní kuchyni. Děti válely, vykrajovaly a přenášely různé tvary těsta na plech a výsledkem jim byly voňavé perníčky s lineckým cukrovím :-)

26. 11. 2018

Pomáhat lesním zvířatům přečkat zimu můžeme třeba tím, že na podzim sbíráme kaštany a žaludy, které potom odevzdáme myslivcům. Myslivci byli hodní a pomocníky odměnili jízdou na řepařské drážce. Jízdu vláčkem jsme spojili procházkou podzimní přírodou a strávili jsme tak krásné dopoledne.

24. 10. 2018

Dnes jsme se ve školce dozvěděli, že i republika může mít narozeniny. A to ne ledajaké, ale přímo stoleté. Sto je hodně moc, a tak jsme si každý jeden rok připodobnili k jedné kuličce na počítadle. Také jsme si povídali o státních symbolech a jeden z nich jsme si společně vytvořili. Poznáte jaký? :-)

23. 10. 2018

Dnes jsme v MŠ uspořádali halloweenské tvoření, kam jsme pozvali i kamarády z prvních tříd. Společně jsme dlabali dýně, vyráběli jsme duchy a dýně z papíru. Máme tak hezkou výzdobu do tříd i před školku. A těšíme se na další společné setkání :-)