border

Aktuality

aktuality BOx
aktuality

15. 1. 2020

Celý týden si ve školce povídáme o tom, jaké známe ptáčky, kteří z nich na zimu odlétají do teplých krajin a kteří u nás přezimují. Poznáváme je na obrázcích i venku na procházkách. Dnes jsme se šli podívat na vodní ptáky, kteří žijí na řece Labi. Abychom jim pomohli přečkat zimu, přinesli jsme jim i něco do zobáčku.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

20. 12. 2019

V pátek nás ve školce navštívil Ježíšek a nadělil dětem spoustu nových hraček do školky. Děkujeme rodičům za věcné i finanční dary. Přejeme všem krásné a klidné Vánoce a těšíme se na všechny děti zase 6.1.2020. Kolektiv MŠ.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

12. 12. 2019

Děti z MŠ se v letošním kalendářním roce rozloučily s rodiči vánočním pásmem říkanek, písniček a tanečků. Společně s rodiči jsme si vyrobili svícínek z jablíčka, poseděli jsme u kávy, čaje a cukroví :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 12. 2019

Dnes do školky přímo z pekla přiletěli dva čerti a společně s andělem a Mikulášem sledovali, jestli jsou děti ve školce hodné. Přednesli jsme básničku, dostali jsme nadílku a čerti si nakonec nikoho z nás neodnesli :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 12. 2019

Také ve školce již vrcholí přípravy na Vánoce. S dětmi pilně nacvičujeme pásmo na besídku a postupně si zdobíme prostory školky. V pondělí jsme napekli linecké cukroví, kterým pohostíme rodiče na besídce :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

27. 11. 2019

Naši MŠ speciální navštívila nová kamarádka Mája. Společně s ní si budeme pravidelně procvičovat piktogramy, které ve školce používáme, abychom si lépe porozuměli. Naučili jsme se i jeden nový piktogram - "svačina"!
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

25. 11. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem Velká dobrodružství malého brouka.V příběhu jsme poznali hmyzí obyvatele louky a zjistili jsme, že v pohádce vždy vítězí dobro nad zlem. Představení plné veselých písniček se nám velmi líbilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

11. 11. 2019

Také do MŠ přijel Martin na bílém koni. Děti si ráno poslechly pohádkový příběh a potom si společně vyrobily velkého koně. Další den jsme si koníčka ještě výtvarně ztvárnili. A za okny opravdu začal padat sníh...:-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 11. 2019

Celý týden probíhá v MŠ v duchu halloweenského veselí. Povídali jsme si o halloweenu i o dušičkách, tematicky vyrábíme a tvoříme, ale také zpíváme a cvičíme. Dnes ráno přišly děti ve strašidelných převlecích, dlabali jsme dýně a moc se nám to líbilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

31. 10. 2019

Společný výlet do ZOO Chleby se nám velmi vydařil. Přesto, že ráno bylo velmi chladné, brzy vysvitlo sluníčko. Viděli jsme spoustu zvířat, vyslechli jsme si mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života a také jsme si na některé z nich mohli sáhnout. Zkusili jsme si nakrmit kozy nebo daňky. A nakonec jsme si zařádili na dětském hřišti :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

22. 10. 2019

Také děti ze školky se zúčastnily turnaje ve hře, která se jmenuje Boccia. Rozdělili jsme se na 2 družstva a hra mohla začít. Pan trenér a kapitán Tomáš nám radil a pomáhal. Házení míčků nebo jejich posílání ze speciálního stojanu nás moc bavilo. Prý jsme byli moc šikovní a obě družstva byla po nerozhodném výsledku vítězná :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

18. 10. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily Dětské centrum Rimava. Náhradní program za zrušené plavání nemohl být lepší. Vyřádili jsme se na průlezkách a tobogánu, ti menší z nás se klouzali do míčkového bazénku. Děkujeme za vstřícnost a ochotu vedení DDM :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

16. 10. 2019

Jelikož máme ve školce týden s názvem "Zdraví nás baví", ukazovali jsme si, jak vypadají zdravé a zkažené zoubky. Z letáků jsme pak vystřihovali a třídili potraviny na ty, které našim zoubkům prospívají a které je kazí. Moc se nám to líbilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

14. 10. 2019

V letošním školním roce jsme poprvé navštívili kolínské divadlo. Zhlédli jsme pohádku "O princezně, která ráčkovala". Přišli jsme do školky hezky oblečení a v divadle jsme seděli jako myšky. Pohádka plná veselých písniček se nám líbila a těšíme se na další návštěvu divadla.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 10. 2019

Minulý týden jsme si ve školce povídali o ovoci a zelenině. Pracovali jsme s ní, malovali, tiskli... Poznávali jsme ji doslova všemi smysly. Nejvíce se nám líbilo poznávat ji podle hmatu a chuti se zavázanýma očima. A vařit v kuchyňce z opravdové zeleniny, to byla velká zábava.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 10. 2019

Potkat lososa na procházce se málokomu poštěstí...Dětem z MŠ speciální se to minulý týden podařilo. Kromě velikého lososa jsme viděli i mořského vlka nebo pražmu. Děkujeme za vstřícnost a ochotu pánům řidičům z firmy Nowaco :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

24. 9. 2019

MŠ speciální navštívila paní lektorka ze Státní veterinární správy a v rámci projektu Máme rádi zvířata seznámila děti se základními informacemi o zvířatech. Povídali jsme si o zvířatech hospodářských, domácích i volně žijících. Hravou formou jsme se dozvěděli, jak se máme ke zvířatům chovat, jak se o ně starat. Děkujeme paní lektorce za milou návštěvu.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

20. 9. 2019

Děti z MŠ speciální začaly v letošním školním roce opět navštěvovat lekce předplavecké průpravy ve Vodním světě Kolín. První plavání jsme si všichni moc užili. Nikdo se vody nebál, někteří z nás se dokonce i potápěli. A za odměnu, že jsme hezky poslouchali a pracovali, jsme se mohli v závěru hodiny klouzat na klouzačce :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

21. 6. 2019

Dnes jsme absolvovali poslední lekci předplavecké průpravy v kolínském bazénu. Protože jsme byli celé pololetí moc šikovní, mohli jsme dnes za odměnu jezdit na tobogánu a na konci lekce jsme dostali mokré vysvědčení. Děkujeme všem plavčíkům a plavčicím za trpělivost, laskavý a kamarádský přístup. Jste opravdu báječní. Těšíme se na shledání opět v září :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

21. 6. 2019

Dnes jsme naposledy v tomto školním roce navštívili dětské centrum Rimava. Návštěvu jsme si, jako vždy, velmi užili. Děkujeme panu Mgr. Votroubkovi a jeho kolegyním za ochotu a laskavý přístup k dětem. Budeme moc rádi, když se k vám v příštím školním roce zase podíváme a přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)
boxBottom