border

Aktuality

aktuality BOx
aktuality

10. 4. 2018

Dnešní slunečné dopoledne strávily děti z MŠ u hasičů na stanici v Kolíně. Prohlédli jsme si hasičské auto,seděli jsme i na místě řidiče a poslechli jsme si, kde všude hasiči pomáhají. Největší radost nám ovšem udělalo opravdové hasení. Vyzkoušeli jsme si, jaké je to stříkat opravdovou hasičskou stříkačkou. A to, že jsme byli i trošku mokří nám vůbec nevadilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 4. 2018

Z dětí z MŠ speciální se dnešní dopoledne stali řidiči a vůbec nevadilo, že to bylo pouze na dopravním hřišti. Jízdu na motokárách pojaly děti jako profesionálové a snažily se dodržovat dopravní předpisy. Jezdily vpravo, respektovaly dopravní značky a pouštěly chodce na přechodu.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

16. 3. 2018

Děti z MŠ speciální se podívaly do Městské knihovny Kolín. Spousta dětských knížek a leporel přímo lákala k jejich prohlížení. A tak děti vybíraly i prohlížely a paní učitelky jim rády předčítaly ze zvolených knih. Dětem se v knihovně moc líbilo. Čas strávený u knížek rychle utekl a nám se odtud ani nechtělo. Už teď se těšíme na další návštěvu :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 3. 2018

Každý čtvrtek si děti z MŠ speciální užívají vodní hrátky ve Vodním světě Kolín. Pod vedením šikovných instruktorů hodiny hravě zvládají. Někteří se s vodou začínají kamarádit, jiní se už potápí a někdo dokonce ovládá předplavecké dovednosti. Plavání nás prostě baví :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

6. 3. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily dětské centrum Rimava, kde mohly využít mnoho herních prvků jako např. labyrint s překážkami, skluzavkou, vyhlídkou nebo třeba ohrádku s barevnými míčky. Děkujeme za pozvání a vstřícný přístup paní Romaně Finkové z Domu dětí a mládeže v Kolíně. Moc se nám u vás líbilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

20. 2. 2018

Dnes přišla do školky beruška, želva Ninja, kovboj, mušketýr, princezna, zajíček, pirát a řada dalších postaviček...a nedivte se - byl přeci karneval :-) Tančilo se, soutěžilo a také jsme se byli ukázat velkým školákům. Děkujeme rodičům za obstarání nápaditých masek a všem dětem a učitelkám za prima den :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

14. 12. 2017

Dnes čekalo děti z MŠ speciální jejich poslední plavání v tomto kalendářním roce. Moc jsme si poslední lekci před Vánoci užili a dostali jsme také mokré vysvědčení, se kterým jsme se poté mohli pochlubit rodičům. Tímto děkujeme všem zaměstnancům Vodního světa v Kolíně, kteří se o nás starali a měli s námi velkou trpělivost. Budeme se těšit opět v lednu. :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

13. 12. 2017

Dnes děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem „České vánoce Josefa Lady”. Byl to vánoční příběh, ve kterém zaznělo mnoho koled, shlédli jsme řadu krásných kulis a tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

7. 12. 2017

Dnes jsme měli možnost s dětmi z MŠ speciální vyzkoušet MOTREN, léčebný pohybový přístroj, který je poháněn elektromotorem, umožňuje pasivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby je vybaven mnoha programy, funkcemi a vyhodnocením cvičení.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

6. 12. 2017

V MŠ speciální pokračuje canisterapie. Bernský salašnický pes Indy přichází do školky pravidelně každé druhé pondělí a děti se na něj vždy moc těší. Učí se dávat Indymu povely, pečují o jeho srst nebo s ním jen tak leží na dece a vnímají jeho dech, tlukot srdíčka, hebkou srst, vlhký čumáček...
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 12. 2017

Úterní odpoledne byla velká třída školky zaplněná do posledního místečka. Co se dělo? Děti měly vánoční besídku. Rodiče jsme překvapili dárkem z keramické hlíny a přáníčkem. Společně s rodiči si děti vyrobily lucerničku a ochutnaly první vánoční cukroví. Bylo to příjemně strávené odpoledne.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

4. 12. 2017

Je tu Advent, blíží se nejkrásnější svátky v roce a začíná velké těšení...Aby nám čekání na Ježíška utíkalo rychleji, děti z MŠ speciální si společně ozdobily vánoční stromeček. Pouštíme si u něj koledy a užíváme si vánoční pohodu s kamarády :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

27. 11. 2017

Vánoce se pomalu, ale jistě, blíží, a tak se děti z MŠ speciální pustily do pečení cukroví. Válely těsto, vykrajovaly perníčky a linecké. Příští týden ještě naše dobroty ozdobíme a budeme mít připravené pohoštění na vánoční besídku :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

31. 10. 2017

V MŠ speciální jsme se převlékli za čaroděje, strašidla nebo třeba kostlivce a užili jsme si zábavné dopoledne plné soutěží, her a tance. Aby to bylo ta pravá halloweenská oslava, vyřezali jsme si další strašidélka z dýní a vyzdobili školku. Dopoledne se nám moc líbilo.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

24. 10. 2017

V MŠ už pomalu začínáme myslet na Vánoce. Chystáme pro rodiče překvapení v podobě dárečku. Prozradíme jen, že jsme pracovali s keramickou hlínou, dalo nám to hodně práce a moc nás to bavilo :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

16. 10. 2017

Strašidelné, legrační nebo třeba domeček pro skřítka Podzimníčka? Cokoli jsme si přáli.... paní učitelky jsou totiž moc šikovné. Ale bez naší pomoci by to nešlo. Naše malé ručičky vydlabaly všechny dýně a teď se můžete podívat, jak nám krásně zdobí vchod pře školkou.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

11. 10. 2017

Krásné slunečné počasí nás vylákalo na výlet. V batůžku jsme měli svačinky od paní kuchařky a mohli jsme vyrazit na kopec Viničák pouštět draky. Na koupci pěkně fučel vítr a tak nám draci krásně létali. Jeden chtěl dokonce uletět, ale šikovná paní učitelka ho včas zachránila z větví stromů. Cestou zpět do školky jsme stihli i krásnou procházku podzimním lesem.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

9. 10. 2017

Mezi děti do MŠ speciální opět zavítal bernský salašnický pes Indy s canisterapeutkou Martinou. A setkání to bylo velmi milé. Děti se na Indyho moc těšily a kamarádi, kteří ho viděli poprvé se vůbec nebáli. Indy nás teď bude navštěvovat pravidelně každé druhé pondělí.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 10. 2017

I v dalším školním roce se děti z MŠ účastní předplaveckého výcviku ve Vodním světě Kolín. Máme za sebou zatím tři lekce a jsme velice spokojení. Děkujeme za trpělivý a ochotný přístup všem instruktorům a těšíme se na další naše setkání :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

18. 9. 2017

Děti z MŠ speciální navštívily představení s názvem Káťa a Škubánek v MD Kolín. Veselé příběhy s písničkami se dětem moc líbily a z divadla odcházely s úsměvem. Nové děti, které byly se školkou poprvé v divadle, byly moc šikovné, seděly potichu a představení si také užily.
boxBottom