20. 2. 2018

Dnes přišla do školky beruška, želva Ninja, kovboj, mušketýr, princezna, zajíček, pirát a řada dalších postaviček...a nedivte se - byl přeci karneval :-) Tančilo se, soutěžilo a také jsme se byli ukázat velkým školákům. Děkujeme rodičům za obstarání nápaditých masek a všem dětem a učitelkám za prima den :-)

14. 12. 2017

Dnes čekalo děti z MŠ speciální jejich poslední plavání v tomto kalendářním roce. Moc jsme si poslední lekci před Vánoci užili a dostali jsme také mokré vysvědčení, se kterým jsme se poté mohli pochlubit rodičům. Tímto děkujeme všem zaměstnancům Vodního světa v Kolíně, kteří se o nás starali a měli s námi velkou trpělivost. Budeme se těšit opět v lednu. :-)

13. 12. 2017

Dnes děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem „České vánoce Josefa Lady”. Byl to vánoční příběh, ve kterém zaznělo mnoho koled, shlédli jsme řadu krásných kulis a tím jsme se naladili na blížící se Vánoce. :-)

7. 12. 2017

Dnes jsme měli možnost s dětmi z MŠ speciální vyzkoušet MOTREN, léčebný pohybový přístroj, který je poháněn elektromotorem, umožňuje pasivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby je vybaven mnoha programy, funkcemi a vyhodnocením cvičení.

6. 12. 2017

V MŠ speciální pokračuje canisterapie. Bernský salašnický pes Indy přichází do školky pravidelně každé druhé pondělí a děti se na něj vždy moc těší. Učí se dávat Indymu povely, pečují o jeho srst nebo s ním jen tak leží na dece a vnímají jeho dech, tlukot srdíčka, hebkou srst, vlhký čumáček...

5. 12. 2017

Úterní odpoledne byla velká třída školky zaplněná do posledního místečka. Co se dělo? Děti měly vánoční besídku. Rodiče jsme překvapili dárkem z keramické hlíny a přáníčkem. Společně s rodiči si děti vyrobily lucerničku a ochutnaly první vánoční cukroví. Bylo to příjemně strávené odpoledne.

4. 12. 2017

Je tu Advent, blíží se nejkrásnější svátky v roce a začíná velké těšení...Aby nám čekání na Ježíška utíkalo rychleji, děti z MŠ speciální si společně ozdobily vánoční stromeček. Pouštíme si u něj koledy a užíváme si vánoční pohodu s kamarády :-)

27. 11. 2017

Vánoce se pomalu, ale jistě, blíží, a tak se děti z MŠ speciální pustily do pečení cukroví. Válely těsto, vykrajovaly perníčky a linecké. Příští týden ještě naše dobroty ozdobíme a budeme mít připravené pohoštění na vánoční besídku :-)

31. 10. 2017

V MŠ speciální jsme se převlékli za čaroděje, strašidla nebo třeba kostlivce a užili jsme si zábavné dopoledne plné soutěží, her a tance. Aby to bylo ta pravá halloweenská oslava, vyřezali jsme si další strašidélka z dýní a vyzdobili školku. Dopoledne se nám moc líbilo.

24. 10. 2017

V MŠ už pomalu začínáme myslet na Vánoce. Chystáme pro rodiče překvapení v podobě dárečku. Prozradíme jen, že jsme pracovali s keramickou hlínou, dalo nám to hodně práce a moc nás to bavilo :-)

16. 10. 2017

Strašidelné, legrační nebo třeba domeček pro skřítka Podzimníčka? Cokoli jsme si přáli.... paní učitelky jsou totiž moc šikovné. Ale bez naší pomoci by to nešlo. Naše malé ručičky vydlabaly všechny dýně a teď se můžete podívat, jak nám krásně zdobí vchod pře školkou.

11. 10. 2017

Krásné slunečné počasí nás vylákalo na výlet. V batůžku jsme měli svačinky od paní kuchařky a mohli jsme vyrazit na kopec Viničák pouštět draky. Na koupci pěkně fučel vítr a tak nám draci krásně létali. Jeden chtěl dokonce uletět, ale šikovná paní učitelka ho včas zachránila z větví stromů. Cestou zpět do školky jsme stihli i krásnou procházku podzimním lesem.

9. 10. 2017

Mezi děti do MŠ speciální opět zavítal bernský salašnický pes Indy s canisterapeutkou Martinou. A setkání to bylo velmi milé. Děti se na Indyho moc těšily a kamarádi, kteří ho viděli poprvé se vůbec nebáli. Indy nás teď bude navštěvovat pravidelně každé druhé pondělí.

5. 10. 2017

I v dalším školním roce se děti z MŠ účastní předplaveckého výcviku ve Vodním světě Kolín. Máme za sebou zatím tři lekce a jsme velice spokojení. Děkujeme za trpělivý a ochotný přístup všem instruktorům a těšíme se na další naše setkání :-)

18. 9. 2017

Děti z MŠ speciální navštívily představení s názvem Káťa a Škubánek v MD Kolín. Veselé příběhy s písničkami se dětem moc líbily a z divadla odcházely s úsměvem. Nové děti, které byly se školkou poprvé v divadle, byly moc šikovné, seděly potichu a představení si také užily.

6. 9. 2017

Dnes děti z MŠ speciální navštívily dopravní hřiště, kde jezdily na šlapacích motokárách. Někteří malí řidiči se snažili respektovat dopravní značky i semafor. Ostatní děti, které šlapat nemohou, svezly paní učitelky. První společnou akci v tomto školním roce jsme si moc užili.

29. 6. 2017

Děti z MŠ speciální se vypravily na poslední výlet v letošním školním roce. Cíl cesty jsme vzhledem k nepříznivému počasí museli změnit, ale to vůbec nevadilo. Navštívili jsme vizuální hernu v GASK v Kutné Hoře. Procházkou kolem chrámu sv. Barbory jsme poté výlet zakončili a už se těšíme na prázdniny :-)

27. 6. 2017

Děti z MŠ speciální se vypravily, tentokrát autobusem společně se školáky, na výlet do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Čekala nás nejen prohlídka stájí, ale také ukázka výcviku koní. Největším zážitkem bylo, když jsme si mohli pohladit velikou klisnu a malá hříbátka ve výběhu.

16. 6. 2017

Děti z MŠ speciální se vydaly na výlet vlakem. Cílem cesty byla Zruč nad Sázavou, kde jsme navštívili dětské hřiště s kuličkovou dráhou, dopravní hřiště a také jsme se prošli krásným zámeckým parkem. Na hřiště nás přišla navštívit milá návštěva - paní učitelka Irča Prchalová s dcerkou Ellinkou. Z obou vyzařovala pohoda a spokojenost :)

14. 6. 2017

Děti z MŠ speciální se rozloučily s kamarády, se kterými už se v září v naší školce nepotkají. A rozlučka to byla parádní - děti představily pásmo básniček a tanečků, přišel pan král, který pasoval odcházející děti na školáky a nakonec jsme s rodiči strávili příjemné odpoledne na zahradě školy. Odcházejícím dětem přejeme mnoho úspěchů v dalším životě!