5. 12. 2019

Dnes do školky přímo z pekla přiletěli dva čerti a společně s andělem a Mikulášem sledovali, jestli jsou děti ve školce hodné. Přednesli jsme básničku, dostali jsme nadílku a čerti si nakonec nikoho z nás neodnesli :-)

4. 12. 2019

Také ve školce již vrcholí přípravy na Vánoce. S dětmi pilně nacvičujeme pásmo na besídku a postupně si zdobíme prostory školky. V pondělí jsme napekli linecké cukroví, kterým pohostíme rodiče na besídce :-)

27. 11. 2019

Naši MŠ speciální navštívila nová kamarádka Mája. Společně s ní si budeme pravidelně procvičovat piktogramy, které ve školce používáme, abychom si lépe porozuměli. Naučili jsme se i jeden nový piktogram - "svačina"!

25. 11. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily divadelní představení s názvem Velká dobrodružství malého brouka.V příběhu jsme poznali hmyzí obyvatele louky a zjistili jsme, že v pohádce vždy vítězí dobro nad zlem. Představení plné veselých písniček se nám velmi líbilo :-)

11. 11. 2019

Také do MŠ přijel Martin na bílém koni. Děti si ráno poslechly pohádkový příběh a potom si společně vyrobily velkého koně. Další den jsme si koníčka ještě výtvarně ztvárnili. A za okny opravdu začal padat sníh...:-)

5. 11. 2019

Celý týden probíhá v MŠ v duchu halloweenského veselí. Povídali jsme si o halloweenu i o dušičkách, tematicky vyrábíme a tvoříme, ale také zpíváme a cvičíme. Dnes ráno přišly děti ve strašidelných převlecích, dlabali jsme dýně a moc se nám to líbilo :-)

31. 10. 2019

Společný výlet do ZOO Chleby se nám velmi vydařil. Přesto, že ráno bylo velmi chladné, brzy vysvitlo sluníčko. Viděli jsme spoustu zvířat, vyslechli jsme si mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života a také jsme si na některé z nich mohli sáhnout. Zkusili jsme si nakrmit kozy nebo daňky. A nakonec jsme si zařádili na dětském hřišti :-)

22. 10. 2019

Také děti ze školky se zúčastnily turnaje ve hře, která se jmenuje Boccia. Rozdělili jsme se na 2 družstva a hra mohla začít. Pan trenér a kapitán Tomáš nám radil a pomáhal. Házení míčků nebo jejich posílání ze speciálního stojanu nás moc bavilo. Prý jsme byli moc šikovní a obě družstva byla po nerozhodném výsledku vítězná :-)

18. 10. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily Dětské centrum Rimava. Náhradní program za zrušené plavání nemohl být lepší. Vyřádili jsme se na průlezkách a tobogánu, ti menší z nás se klouzali do míčkového bazénku. Děkujeme za vstřícnost a ochotu vedení DDM :-)

16. 10. 2019

Jelikož máme ve školce týden s názvem "Zdraví nás baví", ukazovali jsme si, jak vypadají zdravé a zkažené zoubky. Z letáků jsme pak vystřihovali a třídili potraviny na ty, které našim zoubkům prospívají a které je kazí. Moc se nám to líbilo :-)

14. 10. 2019

V letošním školním roce jsme poprvé navštívili kolínské divadlo. Zhlédli jsme pohádku "O princezně, která ráčkovala". Přišli jsme do školky hezky oblečení a v divadle jsme seděli jako myšky. Pohádka plná veselých písniček se nám líbila a těšíme se na další návštěvu divadla.

8. 10. 2019

Minulý týden jsme si ve školce povídali o ovoci a zelenině. Pracovali jsme s ní, malovali, tiskli... Poznávali jsme ji doslova všemi smysly. Nejvíce se nám líbilo poznávat ji podle hmatu a chuti se zavázanýma očima. A vařit v kuchyňce z opravdové zeleniny, to byla velká zábava.

8. 10. 2019

Potkat lososa na procházce se málokomu poštěstí...Dětem z MŠ speciální se to minulý týden podařilo. Kromě velikého lososa jsme viděli i mořského vlka nebo pražmu. Děkujeme za vstřícnost a ochotu pánům řidičům z firmy Nowaco :-)

24. 9. 2019

MŠ speciální navštívila paní lektorka ze Státní veterinární správy a v rámci projektu Máme rádi zvířata seznámila děti se základními informacemi o zvířatech. Povídali jsme si o zvířatech hospodářských, domácích i volně žijících. Hravou formou jsme se dozvěděli, jak se máme ke zvířatům chovat, jak se o ně starat. Děkujeme paní lektorce za milou návštěvu.

20. 9. 2019

Děti z MŠ speciální začaly v letošním školním roce opět navštěvovat lekce předplavecké průpravy ve Vodním světě Kolín. První plavání jsme si všichni moc užili. Nikdo se vody nebál, někteří z nás se dokonce i potápěli. A za odměnu, že jsme hezky poslouchali a pracovali, jsme se mohli v závěru hodiny klouzat na klouzačce :-)

21. 6. 2019

Dnes jsme absolvovali poslední lekci předplavecké průpravy v kolínském bazénu. Protože jsme byli celé pololetí moc šikovní, mohli jsme dnes za odměnu jezdit na tobogánu a na konci lekce jsme dostali mokré vysvědčení. Děkujeme všem plavčíkům a plavčicím za trpělivost, laskavý a kamarádský přístup. Jste opravdu báječní. Těšíme se na shledání opět v září :-)

21. 6. 2019

Dnes jsme naposledy v tomto školním roce navštívili dětské centrum Rimava. Návštěvu jsme si, jako vždy, velmi užili. Děkujeme panu Mgr. Votroubkovi a jeho kolegyním za ochotu a laskavý přístup k dětem. Budeme moc rádi, když se k vám v příštím školním roce zase podíváme a přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)

11. 6. 2019

Dnešní výlet do Poděbrad se vydařil. Jeli jsme vlakem, prošli jsme se po kolonádě a v přístavišti už na nás čekal parník, kterým jsme dopluli až na soutok Labe s Cidlinou. Plavba parníkem byla pro nás velkým zážitkem. Stihli jsme si ještě pohrát na dětském hřišti a pochutnat si na zmrzlině. Do školky jsme se vrátili unavení, ale s úsměvem na tváři.

4. 6. 2019

Dnes odpoledne jsme pozvali do školky rodiče, abychom jim ukázali něco z toho, co jsme se během roku naučili. Předvedli jsme pásmo tanečků, říkanek s pohybem a písniček. Rodiče od nás dostali pro radost kytičku, kterou jsme vyrobili z keramické hlíny. Všichni jsme se moc snažili a vystoupení se nám povedlo na jedničku.

14. 5. 2019

Srdečně Vás zveme k zápisu do MŠ, který proběhne v úterý 14.5. od 13. do 16. hodiny. Informace k zápisu.