8. 10. 2019

Minulý týden jsme si ve školce povídali o ovoci a zelenině. Pracovali jsme s ní, malovali, tiskli... Poznávali jsme ji doslova všemi smysly. Nejvíce se nám líbilo poznávat ji podle hmatu a chuti se zavázanýma očima. A vařit v kuchyňce z opravdové zeleniny, to byla velká zábava.

8. 10. 2019

Potkat lososa na procházce se málokomu poštěstí...Dětem z MŠ speciální se to minulý týden podařilo. Kromě velikého lososa jsme viděli i mořského vlka nebo pražmu. Děkujeme za vstřícnost a ochotu pánům řidičům z firmy Nowaco :-)

24. 9. 2019

MŠ speciální navštívila paní lektorka ze Státní veterinární správy a v rámci projektu Máme rádi zvířata seznámila děti se základními informacemi o zvířatech. Povídali jsme si o zvířatech hospodářských, domácích i volně žijících. Hravou formou jsme se dozvěděli, jak se máme ke zvířatům chovat, jak se o ně starat. Děkujeme paní lektorce za milou návštěvu.

20. 9. 2019

Děti z MŠ speciální začaly v letošním školním roce opět navštěvovat lekce předplavecké průpravy ve Vodním světě Kolín. První plavání jsme si všichni moc užili. Nikdo se vody nebál, někteří z nás se dokonce i potápěli. A za odměnu, že jsme hezky poslouchali a pracovali, jsme se mohli v závěru hodiny klouzat na klouzačce :-)

21. 6. 2019

Dnes jsme absolvovali poslední lekci předplavecké průpravy v kolínském bazénu. Protože jsme byli celé pololetí moc šikovní, mohli jsme dnes za odměnu jezdit na tobogánu a na konci lekce jsme dostali mokré vysvědčení. Děkujeme všem plavčíkům a plavčicím za trpělivost, laskavý a kamarádský přístup. Jste opravdu báječní. Těšíme se na shledání opět v září :-)

21. 6. 2019

Dnes jsme naposledy v tomto školním roce navštívili dětské centrum Rimava. Návštěvu jsme si, jako vždy, velmi užili. Děkujeme panu Mgr. Votroubkovi a jeho kolegyním za ochotu a laskavý přístup k dětem. Budeme moc rádi, když se k vám v příštím školním roce zase podíváme a přejeme krásné a pohodové prázdniny :-)

11. 6. 2019

Dnešní výlet do Poděbrad se vydařil. Jeli jsme vlakem, prošli jsme se po kolonádě a v přístavišti už na nás čekal parník, kterým jsme dopluli až na soutok Labe s Cidlinou. Plavba parníkem byla pro nás velkým zážitkem. Stihli jsme si ještě pohrát na dětském hřišti a pochutnat si na zmrzlině. Do školky jsme se vrátili unavení, ale s úsměvem na tváři.

4. 6. 2019

Dnes odpoledne jsme pozvali do školky rodiče, abychom jim ukázali něco z toho, co jsme se během roku naučili. Předvedli jsme pásmo tanečků, říkanek s pohybem a písniček. Rodiče od nás dostali pro radost kytičku, kterou jsme vyrobili z keramické hlíny. Všichni jsme se moc snažili a vystoupení se nám povedlo na jedničku.

14. 5. 2019

Srdečně Vás zveme k zápisu do MŠ, který proběhne v úterý 14.5. od 13. do 16. hodiny. Informace k zápisu.

30. 4. 2019

Také děti z MŠ speciální slavily den čarodějnic. Nezalekli jsme se počasí a vyrazili jsme na čarodějnický pochod v kloboucích a maskách. Zvládli jsme nejen opékání vuřtíků v přírodě, ale také soutěže a hry. Nakonec nám i svítilo sluníčko a celé čarodějnické dopoledne jsme si pěkně užili :-)

17. 4. 2019

Také v MŠ jsme si připomněli tradici Velikonoc a seznamovali jsme se s lidovými zvyky. Ukázali jsme si opravdovou pomlázku, na kterou jsme vázali mašle, naučili jsme se koledy a malovali vajíčka. Rodičům jsme namalovali krásné velikonoční přání.

16. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily kolínské hasiče. Prohlédli jsme si celou stanici, svezli jsme se v opravdovém hasičském voze a stříkali jsme stříkačkou. Bylo to super dopoledne plné zážitků. Moc děkujeme všem úžasným hasičům a paní Mgr. Krutské za ochotu a skvělý přístup k dětem. Rádi za rok zase přijdeme :-)

9. 4. 2019

Děti z MŠ navštívily divadelní představení Kubula a Kuba kubikula v kolínském divadle. S postavami z pohádky a příběhy jsme se seznámili už ve školce. Se zaujetím jsme potom sledovali osudy medvídka Kubuly a medvědáře Kuby kubikuly. Byli jsme vzornými diváky, kteří vědí, jak se mají v divadle chovat.

18. 3. 2019

Ve školce už se těšíme se na jaro. Na to, až se nebudeme muset teple oblékat, až vysvitne sluníčko a my konečně vyrazíme na dětské hřiště. Abychom si to čekání na jaro zkrátili, zasázeli jsme si do truhlíku před školku petrklíče :-)

15. 3. 2019

Březen je měsícem knihy, a proto děti z MŠ speciální navštívily Městskou knihovnu v Kolíně. Povídali jsme si s paní knihovnicí o tom, jaké knihy známe a kdo nám doma čte. Poznávali jsme postavy z pohádek a také jsme malovali obrázky. Paní knihovnice nám ukázala i tajné chodby a sklepení, které hlídal pohádkový drak :-)

8. 2. 2019

Páteční dopoledne se ve školce neslo v duchu karnevalového veselí. Děti v maskách tancovaly, soutěžily nebo skákaly na trampolíně. Kamarádi, kteří byli nemocní, si karnevalové veselí užijí na společném karnevale se školáky :-)

28. 1. 2019

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédly příběh známých pohádkových postaviček Pata a Mata. Oba kutilové se vydali na cestu různými dopravními prostředky a užili si přitom spoustu dobrodružství. Dětem se představení velmi líbilo, oba herecké protagonisty odměnily velkým potleskem.

15. 1. 2019

Ve školce si tento týden povídáme o ptactvu a zvířatech v zimě. Už víme, že někteří ptáci odlétají na zimu do teplých krajin a jiní u nás zůstávají. A v Kolíně na řece Labi jsme si prohlédli labutě a kachny, kterým jsme zároveň přinesli něco do zobáčku :-)

20. 12. 2018

Ježíšek v MŠ speciální byl štědrý a dětem udělal velkou radost. Děkujeme všem rodičům za spolupráci, přejeme krásné Vánoce a do nového roku hlavně zdraví a spoustu splněných přání :-)