6. 12. 2018

Protože se blíží vánoční besídka pro rodiče, ve speciální školce nezahálíme. Poctivě zkoušíme pásmo básniček a říkanek, vyrábíme přání a dárečky, ale také připravujeme pohoštění. Dnes jsme slepovali linecké cukroví, které jsme napekli minulý týden.

5. 12. 2018

Také děti ze speciální školičky navštívil Mikuláš se svou družinou - čerty a andělem. Děti si pro ně připravily básničky, a protože slíbily, že budou hodné, Mikuláš jim nadělil spoustu dárků. Děkujeme za milou návštěvu a nadílku.

3. 12. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédli představení Čertův švagr. Pohádka plná veselých písniček se dětem líbila a inspirovala je k malování čertovských obrázků :-)

27. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální opět po delší době navštívily dětské centrum Rimava. Užili jsme si hodinku dovádění na nejrůznějších atrakcích. Nejvíce se nám líbil tobogán a klouzačky. Děkujeme za pozvání, po Vánocích rádi přijdeme znovu na návštěvu :-)

26. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální začaly s vánoční přípravou a pustily se do pečení cukroví ve školní kuchyni. Děti válely, vykrajovaly a přenášely různé tvary těsta na plech a výsledkem jim byly voňavé perníčky s lineckým cukrovím :-)

26. 11. 2018

Pomáhat lesním zvířatům přečkat zimu můžeme třeba tím, že na podzim sbíráme kaštany a žaludy, které potom odevzdáme myslivcům. Myslivci byli hodní a pomocníky odměnili jízdou na řepařské drážce. Jízdu vláčkem jsme spojili procházkou podzimní přírodou a strávili jsme tak krásné dopoledne.

24. 10. 2018

Dnes jsme se ve školce dozvěděli, že i republika může mít narozeniny. A to ne ledajaké, ale přímo stoleté. Sto je hodně moc, a tak jsme si každý jeden rok připodobnili k jedné kuličce na počítadle. Také jsme si povídali o státních symbolech a jeden z nich jsme si společně vytvořili. Poznáte jaký? :-)

23. 10. 2018

Dnes jsme v MŠ uspořádali halloweenské tvoření, kam jsme pozvali i kamarády z prvních tříd. Společně jsme dlabali dýně, vyráběli jsme duchy a dýně z papíru. Máme tak hezkou výzdobu do tříd i před školku. A těšíme se na další společné setkání :-)

15. 10. 2018

Děti z MŠ speciální využily slunečného podzimního počasí a na školním dvoře si vyzkoušely jízdu na koloběžkách. Snažili jsme se přitom dodržovat pravidla silničního provozu - jezdit ve vyznačeném pruhu, pouštět chodce na přechodu a dokonce jsme zvládli i pár překážek. Děkujeme panu učiteli Ješetovi za pomoc :-)

12. 10. 2018

V MŠ speciální jsme opět přivítali Indyho. Indy je canisterapeutický pes a se slečnou Martinou nás budou navštěvovat každých 14 dní. Kontakt s Indym, polohování, ale i třeba jen společně strávený čas se psím kamarádem je pro děti přínosem a přináší jim radost a potěšení :-)

8. 10. 2018

Děti z MŠ speciální si užily slunečné podzimní dopoledne. Vydaly se na kopec Viničák pouštět draky. I když vítr příliš nefoukal a drakům se na oblohu moc nechtělo, nakonec se nechali přemluvit a vzlétli :-) A dětem se po dlouhé procházce krásně spalo.

2. 10. 2018

Hudební pořad plný veselých písniček Pavla Nováka si děti z MŠ speciální užily. V zaplněném Městském společenském domě v Kolíně si zazpívaly i zatancovaly. Děkujeme panu Hejdukovi za pozvání :-)

24. 9. 2018

Děti z MŠ navštívily poprvé v tomto školním roce Městské divadlo Kolín. Shlédly divadelní představení s názvem „Maxipes Fík”. Děti sledovaly příběh Maxipsa Fíka a jeho dobrodružné cesty kolem světa. Nové děti, které byly se školkou poprvé v divadle, byly moc šikovné, seděly potichu a představení si užily. Do školky jsme se vraceli spokojení a s úsměvem :-)