border

Aktuality

aktuality BOx
aktuality

6. 12. 2018

Protože se blíží vánoční besídka pro rodiče, ve speciální školce nezahálíme. Poctivě zkoušíme pásmo básniček a říkanek, vyrábíme přání a dárečky, ale také připravujeme pohoštění. Dnes jsme slepovali linecké cukroví, které jsme napekli minulý týden.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

5. 12. 2018

Také děti ze speciální školičky navštívil Mikuláš se svou družinou - čerty a andělem. Děti si pro ně připravily básničky, a protože slíbily, že budou hodné, Mikuláš jim nadělil spoustu dárků. Děkujeme za milou návštěvu a nadílku.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

3. 12. 2018

Děti z MŠ speciální navštívily kolínské divadlo, kde shlédli představení Čertův švagr. Pohádka plná veselých písniček se dětem líbila a inspirovala je k malování čertovských obrázků :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

27. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální opět po delší době navštívily dětské centrum Rimava. Užili jsme si hodinku dovádění na nejrůznějších atrakcích. Nejvíce se nám líbil tobogán a klouzačky. Děkujeme za pozvání, po Vánocích rádi přijdeme znovu na návštěvu :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

26. 11. 2018

Dnes děti z MŠ speciální začaly s vánoční přípravou a pustily se do pečení cukroví ve školní kuchyni. Děti válely, vykrajovaly a přenášely různé tvary těsta na plech a výsledkem jim byly voňavé perníčky s lineckým cukrovím :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

26. 11. 2018

Pomáhat lesním zvířatům přečkat zimu můžeme třeba tím, že na podzim sbíráme kaštany a žaludy, které potom odevzdáme myslivcům. Myslivci byli hodní a pomocníky odměnili jízdou na řepařské drážce. Jízdu vláčkem jsme spojili procházkou podzimní přírodou a strávili jsme tak krásné dopoledne.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

24. 10. 2018

Dnes jsme se ve školce dozvěděli, že i republika může mít narozeniny. A to ne ledajaké, ale přímo stoleté. Sto je hodně moc, a tak jsme si každý jeden rok připodobnili k jedné kuličce na počítadle. Také jsme si povídali o státních symbolech a jeden z nich jsme si společně vytvořili. Poznáte jaký? :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

23. 10. 2018

Dnes jsme v MŠ uspořádali halloweenské tvoření, kam jsme pozvali i kamarády z prvních tříd. Společně jsme dlabali dýně, vyráběli jsme duchy a dýně z papíru. Máme tak hezkou výzdobu do tříd i před školku. A těšíme se na další společné setkání :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

15. 10. 2018

Děti z MŠ speciální využily slunečného podzimního počasí a na školním dvoře si vyzkoušely jízdu na koloběžkách. Snažili jsme se přitom dodržovat pravidla silničního provozu - jezdit ve vyznačeném pruhu, pouštět chodce na přechodu a dokonce jsme zvládli i pár překážek. Děkujeme panu učiteli Ješetovi za pomoc :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

12. 10. 2018

V MŠ speciální jsme opět přivítali Indyho. Indy je canisterapeutický pes a se slečnou Martinou nás budou navštěvovat každých 14 dní. Kontakt s Indym, polohování, ale i třeba jen společně strávený čas se psím kamarádem je pro děti přínosem a přináší jim radost a potěšení :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 10. 2018

Děti z MŠ speciální si užily slunečné podzimní dopoledne. Vydaly se na kopec Viničák pouštět draky. I když vítr příliš nefoukal a drakům se na oblohu moc nechtělo, nakonec se nechali přemluvit a vzlétli :-) A dětem se po dlouhé procházce krásně spalo.
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

2. 10. 2018

Hudební pořad plný veselých písniček Pavla Nováka si děti z MŠ speciální užily. V zaplněném Městském společenském domě v Kolíně si zazpívaly i zatancovaly. Děkujeme panu Hejdukovi za pozvání :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

24. 9. 2018

Děti z MŠ navštívily poprvé v tomto školním roce Městské divadlo Kolín. Shlédly divadelní představení s názvem „Maxipes Fík”. Děti sledovaly příběh Maxipsa Fíka a jeho dobrodružné cesty kolem světa. Nové děti, které byly se školkou poprvé v divadle, byly moc šikovné, seděly potichu a představení si užily. Do školky jsme se vraceli spokojení a s úsměvem :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

13. 9. 2018

Děti z MŠ speciální opět zavítaly do Vodního světa Kolín na další předplavecký výcvik v tomto školním roce. Instruktoři se na děti po prázdninách těšili a malí plaváčci si svoji první lekci náležitě užili :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

11. 9. 2018

V MŠ speciální jsme úspěšně zahájili školní rok. Začali k nám chodit noví kamarádi a máme také nového asistenta pedagoga - Honzu. Seznamujeme se s pravidly školičky, učíme se novým věcem, ale hlavně si hrajeme a užíváme si krásné podzimní dny plné sluníčka :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

8. 6. 2018

Z dětí z MŠ speciální se po roce opět stali námořníci a pod velením kapitána Pavla obepluli Kmochův ostrov. Pozorovali jsme divoké kachny a jejich mláďata, rozkvetlé stulíky, ale také ostatní plavidla na řece Labi. Byl to nevšední zážitek. Děkujeme pane kapitáne :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

1. 6. 2018

Dětský den proběhl tentokrát ve Western stylu. Na připravených stanovištích děti z MŠ speciální plnily různé úkoly, mohly si vyzkoušet, jaké je to být zavřený v cele nebo si např. podojit krávu. Pro tuto příležitost jsme si vyrobili klobouky a šátky. Na závěr jsme se občerstvili sladkým melounem. Děkujeme Radce Kukralové a skautíkům z Kutné Hory :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

28. 5. 2018

Také děti z MŠ speciální se vypravily na školní výlet. A pozvaly na něj rodiče a sourozence. Cíl byl jasný - ZOO Jihlava. Viděli jsme spoustu zvířat a absolvovali interaktivní program, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a mohli jsme si sáhnout na několik opravdových zvířat. Počasí bylo nádherné, na výlet máme všichni krásné vzpomínky :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

17. 5. 2018

Dnes děti z MŠ speciální navštívily Domov důchodců v Kolíně. Babičkám a dědečkům jsme přednesli básničky, zazpívali písničky a zatancovali. Odměnou nám byl velký potlesk a radost, kterou jsme jim udělali :-)
boxBottom
aktuality BOx
aktuality

3. 5. 2018

V MŠ speciální dnes proběhla besídka pro rodiče. Součástí programu byla ukázka práce s dětmi na ZŠ, kterou si připravila paní učitelka Lada a také tvořivá dílnička, kde děti spolu s rodiči vyráběly motýlky. Společné setkání jsme si užili a těšíme se na další, které bude již brzy na školním výletě :-)
boxBottom