border

AktualityVideo
aktuality BOx

14. 12. 2017

Vánoční besídka se stala příležitostí pro premiéru nového videoklipu písně "Prosinec", který nazpívali a natočili sami žáci 5.A pod vedením paní učitelky Mgr. Martiny Šimákové. Slavnostní uvedení filmu bylo za účasti herců, režisérky, recitátorů, sólisty na housle a rautu z vlastnoručně napečeného cukroví. Gratulujeme k úspěchu!
boxBottom
aktuality BOx

22. 6. 2017

Už po 13. jsme pořádali Hry pro RADOST – sportovní den pro osoby s mentálním postižením ze Stř. kraje. A co jsme zažili? Atletické výkony atakující světové rekordy. Ale také vystoupení našeho M. Jacksona, velký rytířský turnaj, skákací hrad, motorky a spoustu sluníčka. Hlavně ale skvělou zábavu s kamarády. Děkujeme všem za pomoc! FOTKY VIDEO
boxBottom
aktuality BOx

9. 6. 2017

I třídy prvního stupně ZŠ a třídy speciální školy se zúčastnily sportovní aktivity s dráčkem Pepe. Přijel k nám pan Josef Salák z Kutné Hory a ukázal nám spoustu míčových her, při kterých jsme se všichni nejen zapotili, ale i zasmáli. Dětem se hodina, strávená s míčem v ruce, moc líbila. Děkujeme!
boxBottom
aktuality BOx

5. 5. 2017

Děti z MŠ speciální přijel navštívit dráček Pepe. Hodinku aktivit, kdy děti využily přirozeného pohybu připravil trenér dětí a mládeže Josef Salák z Kutné Hory.
boxBottom
aktuality BOx

7. 10. 2016

Týdenní rehabilitační pobyt na zdravém vzduchu u Telče byl o cvičení, vycházkách, hrách, legraci, zábavě, přátelství i dobrém jídle. Byl plný krásných zážitků, na které budeme vzpomínat celý život. Určitě si doma rádi poslechnete vyprávění nad krásnými fotkami.
boxBottom
aktuality BOx

30. 5. 2016

Ukázka ze školních masáží probíhajících pod vedením certifikované instruktorky MISP Mgr. Radky Dostálové ve spolupráci s třídními učiteli na ZŠ, MŠ a PŠ Kolín. Masáže podporují prevenci šikany, zlepšení komunikace, naplnění potřeby kontaktu, redukci agresivity... Nás to baví a co Vás?
boxBottom
aktuality BOx

29. 5. 2016

Četa o síle 4 mužů: Věry, Petra, Kamila, Dana a velení Poručíka Míry a Majora Pavla, se aktivně účastnila bojů 9. ročníku Boganova Poháru - Vylodění v Normandii 1944. Obojživelná akce spojeneckých vojsk se odehrála na krvavých plážích Chotěšic. Mužstvo prokázalo odvahu, sílu, vytrvalost a jedinečnou týmovou spolupráci!
boxBottom
aktuality BOx

28. 4. 2016

22 let se sjíždíme, abychom společně oslavili a zahájili vernisáž výtvarné výstavy RADOST. Výstava byla vždy celostátní, ale letos i s mezinárodní účastí. Navíc byla oživena hrou po pamětihodnostech města Kolína a zábavným dopolednem v kulturním domě. Moc jsme se bavili! A vy, kdo jste tam nebyli, se můžete podívat alespoň na video z akce.
boxBottom
aktuality BOx

1. 4. 2016

Silný zážitek ze spojení sil a naladění duší ve společném rytmu to byly "Adamovy bubny". Akce při které žáci i učitelé veškerou energii vynaloží do dunících úderů. Kdo nezažil, nepochopí... Podívejte se alespoň na fotky a videa!
boxBottom
aktuality BOx

19. 3. 2016

Nezapomínejme, že cesty k životní spokojenosti a naplněnosti mohou být různé. Posilujme v dětech silné stránky a dbejme na to, aby se jim dostalo adekvátního vzdělávání, které odpovídá jejich potřebám. Spokojenost našich dětí a jejich uplatnění nezajistí maturita, ale pocit, že jsme na správném místě, kde můžeme realizovat své dovednosti.
boxBottom
aktuality BOx

9. 4. 2015

Žáci 9.A při hodině hudební výchovy nazpívali a nahráli videoklip písně 18 rokov. Klávesy: Ivan Žemba, kytara: Mirek Pompa, bicí: Tomáš Surmaj a Kateřina Gašparová, zpěv: Michal Holub, Jan Mikita, Adéla Žembová, Lucie Danková. Vstupenky na koncertní turné lze zakoupit v ředitelně školy.
boxBottom
aktuality BOx

11. 12. 2014

Závěr projektu vybavení Rehabilitační místnosti jsme patřičně oslavili! Přestřižením pásky slavnostně děkujeme Nadaci ČEZ, která přispěla 50 tis. Kč na vybavení Snoezelenu elektronikou, vizuálními efekty, audio soustavou a video projektorem. Místnost využívají žáci od 3 let speciální MŠ až po žáky střední školy Praktické a to při skupinové i individuální terapii.
boxBottom
aktuality BOx

13. 1. 2014

Kroužek Malých vědců dnes dokazoval přítomnost CO2. Pokud si budete chtít pokus také vyzkoušet, musíte si pořídíte sodu, ocet a svíčku. Návod na celý pokus si pak můžete přehrát na videu i s popisem paní učitelky Dity Ságlové a předvedením žákyně Nikoly ze třídy 6.A.
boxBottom
aktuality BOx

24. 10. 2013

Hádej, hádej - Jak je to? Malí vědci zkoumali podtlak a podařilo se jim dostat vejce do skleněné lahve od džusu. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.
boxBottom
aktuality BOx

8. 10. 2013

Žáci 8.A s paní učitelkou Hájkovou uvěřili pěkné předpovědi počasí a za hesla "všichni za jednoho, jeden za všechny" vyrazili na kolech do Poděbrad. Na cestě nás čekalo několik kulturních vložek, např. exkurze Pily u Klavar, naučná stezka v Pňově, historie Slavníkovců v Libici, romantika lužních lesů. Ujetých 40 km posílilo naše nohy, ale hlavně kolektivního ducha!
boxBottom
aktuality BOx

2. 5. 2013

Práce speciálních pedagogů není jednoduchá. Mnohdy se při jejím výkonu setkají s potřebou uplatnění fyzické restrikce. To když se žák v záchvatu snaží ublížit sobě, spolužákům či přímo učiteli. Jak na to? Už to víme! Vyzkoušeli jsme si to vzájemně na sobě a doufáme, že to často potřebovat nebudeme.
boxBottom
aktuality BOx

5. 4. 2013

Po třídenním nácviku se můžeme pochlubit jízdou na monoski. Odvážný jezdec Ondřej svůj vozík vyměnil za skořepinu na lyži. Jeho důvěra i důvěra přítomné maminky byla vložena do rukou "pilota" našeho učitele Tomáše. Jizdu na monoski jsme navíc technicky zdokonalili při použití horolezeckého úvazku k bezpečnějšímu vytažení doprovodu na vleku. FOTO
boxBottom
aktuality BOx

20. 3. 2013

Projekt "Poznej řemesla" nás zavedl do SOU Horky nad Jizerou. Čekal nás výborně připravený program zaměřený na motivaci pro studium učebních oborů. A tak chlapci, kteří vyzkoušeli řízení traktoru, chtějí být zemědělci. Děvčata, po setkání s hříbětem, budou farmářky. Umělecky zaměření nastoupí na cukráře, těm, co chutnal oběd, budou kuchaři. Děkujeme!
boxBottom
aktuality BOx

2. 10. 2012

Tak a máme za sebou první letošní pokusy malých vědců. Ten dnešní je o hustotě kapalin a plovoucím vejci. Jen se podívejte, jak se pokus vydařil. Čerstvé vejce má větší hustotu než voda, proto nejprve klesne na dno sklenice. Přidáváním soli se zvětšuje hustota vody a vejce začne plavat. (Hustota vody se rovná hustotě vejce).
boxBottom
aktuality BOx

1. 9. 2012

V přípravném týdnu se učitelský sbor duševně i fyzicky připravoval na to, až nám poteče do bot. Na čtyřech nafukovacích lodích jsme v počtu 23 učitelů propluli na Labi plavební komorou, obepluli ostrov a šťastně přistáli na pravém břehu. Vypadá to poklidně, ale po vodním fotbalu, který se zvrhl v námořní bitvu nezbyl nikdo suchý.
boxBottom